Як побудувати процес найму покоління Z ?

Привіт всім підписникам Zaichenko Team! 👋


Мене звати Владислава Ткаченко і я займаюся рекрутингом в IT вже три роки.

Останнім часом все частіше зіштохвуюся із непорозуміннями між компаніями і молоддю, які яскраво обговорюються в онлайні та офлайні. Вирішила поділитися особистим досвідом взаємодії та рекрутингу представників Generation Z.

 

Хто такі Gen Z ? 🧸

Грунтуючись на даних Pew Research Center, покоління Z – це молоді люди, що народилися між 1997 і 2002 роками. Останні дослідження Manpower Group виявили, що в 2020 це покоління становить приблизно 24% працевлаштованих у всьому світі.

По мірі того як представники цього покоління починають наповнювати ринок праці, роботодавці намагаються вирішити задачу їх найму та утримання. Це справжня дилема, враховуючи факт, що зумери не сприймають світ без інтернету і соціальних мереж.

 

Що складає їх сутність? 📱

Покоління Z виросло навколо технологій і стрімкого зростання інновацій. Для багатьох з них технології – це частина їхньої особистості.

  • Вони “цифрові аборигени”
  • Відкриті та прямолінійні
  • Справжні експериментатори і креативники
  • Заповзятливі й розбираються в технологіях
  • Швидше незалежні, ніж командні гравці
  • З телефоном і трендами твіттера 24/7

 

Що для них важливо при виборі компанії? 🛋

Це покоління не раз підтверджувало той факт, що вони радикально відрізняється від своїх попередників-мілленіалів, тому однакові стратегії найму вже не працюють.

  • Прозорі комунікації і активний бренд роботодавця в соціальних мережах
  • Використання сучасних технологій, аж до вибору месенджера для спілкування
  • Стабільність і безпека в компанії, зрозумілий продукт і цілі бізнесу
  • Можливість займатися улюбленою справою і отримувати високий рівень доходу
  • Сприятлива атмосфера в колективі, гнучкий графік і можливість кар’єрного росту
  • Відсутність дискримінації і підтримка ментального здоров’я, благодійні ініціативи

 

В результаті це покоління схильне шукати роботодавців, які можуть запропонувати стабільність, хороший соцпакет і гідну оплату праці, а також чіткі кар’єрні перспективи.

 

Як утримати і мотивувати покоління Z ? 🚴🏼‍♂️

По-перше, чітко окресліть їх роль і завдання, але не обмежуйте ініціативність.

По-друге, для найкращого виконання роботи представникам покоління Z необхідний постійний зворотній зв’язок від ментора або менеджера.

По-третє, намагайтеся регулярно проводити рев’ю і давати оцінку результатів. Хвалити і підтримувати.

По-четверте, складіть індивідуальний план розвитку, виходячи не тільки з професійних навичок, додайте хобі, еко і / або соціальну відповідальність або волонтерство.

 

Підведемо підсумок 📚

Це покоління шукає ролі, за допомогою яких максимально реалізувати свій потенціал у суспільстві і буде бачити реальні результати своєї роботи. Гроші для них дійсно важливі, але це ще не все. Їх роботодавці – це продовження і відображення їх особистості, тому їм потрібні компанії, які поділяють їх цінності. Якщо ви будете відповідати їхнім внутрішнім потребами та прагненню вплинути на світ, вони будуть готові приєднатися до вашої команди.

 

Чек-лист 📝

Як організувати воронку рекрутингу при наймі покоління Z

 

Сформулюйте опис вакансії виходячи з потреб ЦА

Проаналізуйте основні бенефіти, які ваша компанія може запропонувати молодим співробітникам і включіть їх в EVP: ви можете описати текстом, зробити інфографіку або змонтувати ролик.

 

Спростіть процес подачі заявки

Переконайтеся, що вся необхідна і актуальна інформація про вакансію і  компанії є на сайті. В описі вакансії пропишіть основні завдання, які стоятимуть перед кандидатом через місяць, три, півроку, опишіть повний соцпакет.

 

Давайте швидкий фідбек

Якщо ви розумієте, що з кандидатами не по дорозі вже на першому етапі, повідомляйте про це відразу ж. Конструктивний і швидкий фідбек по основним відсутнім скілам – комунікаційний місток між вами і потенційними (в майбутньому) кандидатами.

 

Активно ведіть соцмережі

Якщо ви хочете повідомити потенційним кандидатам, що ваша компанія – відмінне місце для роботи, вам доведеться завести аккаунти у найбільш популярних соцмережах (хоча б в одній) в вашому регіоні. В Україні це – Instagram, Twitter, Telegram, ТikToc.

 

Будьте в потоці останніх новинок на ринку технологій та у світі блогерів

Вам доведеться постійно тримати руку на пульсі і розуміти, чим дихає це покоління, якщо хочете говорити з ними однією мовою, в тому числі на співбесідах.

 

Комфортний онбординг – запорука успішного і тривалого співробітництва

Інтерв’ю проведені, оффер підписаний і вже завтра виходить ваш новий співробітник-зумер. Зробіть процес онбордингу приємним: заздалегідь подбайте про технічні ресурси і welcome пакет, познайомте з куратором/менеджером, підготуйте інфографіку очікувань компанії на час випробувального терміну. Поцікавтеся про стан вашого співробітника після першого робочого дня і тижня в компанії.

 

Якщо у вас є цікаві кейси про найм покоління Z – діліться в коментарях.


👉 якщо вам потрібна допомога в підготовці резюме та кар’єрній консультації – зв’яжіться з Владою через месенжери:

 

👉 знайти вакансію / проєкт:
Image 0
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі