Про що слід знати, якщо ви хочете отримати іноземного замовника і як не зафакапитись в цілому

Привіт! Я – Женя, керую відділом Talent Acquisition на фріланс платформі для перевірених розробників Lemon.io.

Ми займаємося тим, що знаходимо хороших розробників, відбираємо тих, хто хоче і може працювати напряму з іноземними клієнтами, та шукаємо для них проєкти, що відповідають їхнім навичкам та побажанням. Звучить наче не дуже складно, але за останні півтора року ми набили стільки шишок, що є чим поділитися.

Поки що ми невелика платформа, наразі через лемон з іноземним замовником працює близбко 160 девелоперів, але кожен тиждень ми активуємо близько 3-5 контрактів. Це означає, що через відділ Talent Acquisition щодня проходять десятки, інколи сотні розробників. Наше головне завдання – впевнитися, що на інтерв’ю з клієнтом буде той кандидат, який зацікавлений в співпраці та найкраще підходить на запропоновану роль.

 

Чому фріланс – це не для всіх.

Щоб бути фрілансером необхідно:

  • Вміти добре розраховувати свої сили.Тільки вам відомо чи добре ви знайомі з усіма технологіями, які використовуються на проєкті, скільки часу буде потрібно щоб розібратися з чимось новим, чи потягнете ви два проєкти одночасно, чи залишиться достатньо часу на відпочинок, чи не полетить все шкереберть якщо раптом повернеться ваш старий замовник з проханням щось швиденько пофіксити або на Netflix вийде новий сезон улюбленого серіалу.
  • Вміти давати реалістичні естімейти.Як би не хотілося створити wow-ефект оптимістичними строками й отримати проєкт, занижений естімейт – це пряма дорога або до безкоштовного переробітку або до конфлікту з замовником. Ніколи не кажіть, що зробите проєкт за меншу кількість годин, ніж вам дійсно потрібно. Ніколи не погоджуйтесь взяти роботу, якщо в вас може не залишитися на неї часу.
  • Цінувати час.Як свій, так і усіх, з ким ви взаємодієте. Вам платитимуть за робочі години, а не за час очікування на відповідь.
  • Вміти добре розділяти роботу і відпочинок (і не забувати про останнє).Не просто так інтернет скоро лусне від кількості статей про професійне вигорання та крихкість психічного здоров’я. В нас вже було кілька випадків, коли прекрасний розробник вимушено передавав проєкт, бо морально втомився і більше не міг продовжувати, і безтермінова відпустка була єдиною прийнятною для нього опцією. Тож бережіть себе, уважно трекайте свій робочий час і розмежовуйте його з відпочинком. Іноді ми схильні на автоматі моніторити робочу комунікацію в години нібито відпочинку, що у випадку з роботою у розподілених командах та з замовниками в інших часових поясах може траплятися частіше, ніж в цьому є реальна потреба.
  • Вміти своєчасно говорити про складнощі та блокери в роботі.Це наче актуально для будь-яких ситуацій, але при віддаленій роботі це критично. Якщо в вас недостатньо інформації, не працюють доступи, на проєкті відсутня або незрозуміла документація і це вас сповільнює, а замовник не пріоритизує або тягне з уточненнями по завданнях, можна довго розбиратися хто в цьому винен Проте в цьому мало сенсу, бо через ці проблеми ви не можете виконувати задачі, за які вам мають платити. Тому коректна і своєчасна комунікація з вашого бокудозволитьотримувати всі необхідні вихідні дані, правильно менеджити очікування замовника та не опинитися в халепі. Нагадайте, якщо чекаєте на відповідь, проговоріть як нові вимоги сповільнюють виконання проєкту, покажіть що ви можете зробити та робите зі свого боку для мінімізації складнощів. Якщо раптом у вас щось трапилося – кажіть про це одразу, ви жива людина і ситуації бувають різні. Не окей, якщо замовник постфактум дізнається , що ви хворіли. І тільки тому, що спитав чому дедлайн прострочений. Якщо клієнт нав’язує своє рішення замість того, що ви пропонуєте – це ваша справа чи працювати з таким завданням і клієнтом взагалі, але якщо працюєте – впевніться, що він розуміє усі ризики й приймає їх на себе.

 

В чому особливість роботи саме з іноземними замовниками?

Хард скілз – це база, без якої вам немає що продавати, але й без навичок спілкування віддалену роботу не побудуєш.

Якщо ви хочете отримати проєкт, то варто потренуватися у вмінні себе представити, зрозуміти свої ключові компетенції та користь, яку ви можете принести замовнику.

Пострадянське виховання, на відміну від, скажімо, американського, не дуже сконцентровано на тому, щоб навчити людину презентувати себе, розуміти, для чого це потрібно, та ще й відзначати свої досягнення. Це одна з найяскравіших культурних відмінностей, яка часто проявляється на етапі знайомства з клієнтами, і на це варто звернути увагу.

Англійська – в нейтів спікерів достатньо велика толерантність до неідеальної англійської, тому, мабуть, головна порада – не соромтеся. Повна вичерпна відповідь на запитання точно важливіша ніж правильно розставлені артиклі. Але для письмового спілкування раджу зажди користуватися послугами пруфрідера (або Grammarly). Велика кількість помилок, що легко виправляються автоматично – це неповага до вашого співрозмовника.

Ще один важливий момент – це правильна вимова назв технологій. Іноді україно-англійський суржик так входить в наше спілкування, що ми перестаємо це помічати. Клієнт навряд чи зрозуміє, що таке “апішка” або “пхп” (хоча траплялися і такі, що занадто довго працюють з офшорними розробниками та вже розуміють).

Ввічливість – ще ніхто не вмирав від “Would you please” замість речень у наказовій формі.Особливо коли це прохання з вашого боку.


Саме тому беремо в Лемон не всіх. І не всім лемон підходить. Проте ми пишаємося девами, які є постійними членами нашого комьюніті, і для нас важливо,що їм подобається брати з нами проекти.


 

Якщо ви хочете почати роботу з іноземними замовниками – переходьте на платформу Lemon.io. та залишайте заявку.

 

Що відрізняє Lemon  від інших фріланс-платформ? 

  • До Lemon приєднатись може не кожен, а тільки ті фрілансери, які пройшли декілька рівнів перевірки. 
  • Команда Lemon самостійно підбирає проекти для розробників, враховуючи рівень тек-стек, скілів, та побажання щодо тривалості та типів проектів.
  • Самим розробникам не доводиться витрачати час на продажі, організацію співпраці з клієнтом, обговорення умов тощо. Тому вони можуть сконцентруватись тільки на розробці. 
  • Про все інше піклується команда Lemon.io 
  • Розробники працюють напряму з клієнтом і стають частиною їхньої команди. 

 

Image 1
5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Николай
Николай
2 роки тому

Круто!