Що почитати, подивитись, послухати рекрутерам та HR, щоб бути в тренді: досвід Аліни Нєвєрової, Recruitment Lead в OBRIO

Привіт! Я — Аліна Нєвєрова, Recruitment Lead в OBRIO, компанії з екосистеми Genesis. Зараз команда розвиває 4 продуктові напрямки: Mobile, Web, GameDev, SaaS.

Маю намір поділитися з вами джерелами, які допомагають мені однією з перших дізнаватися про тренди моєї професії.

Без постійного оновлення знань, комунікації та пошуку нової інформації сучасний рекрутер не може бути ефективним. Адже інструменти та підходи швидко застарівають, а на зміну їм приходять нові. При цьому варто цікавитись не лише профільними темами, а в цілому сферою бізнесу, в якому ви працюєте. Це дає розуміння, як працює ваша компанія, її переваг, основних конкурентів та тенденцій ринку. А також розширює ваш кругозір, що знадобиться при постійному спілкуванні з кандидатами різних професій.

На щастя, у сучасних умовах знаходити нові джерела стало дуже легко. У нас є доступ до інформації зі всього світу та можливість обрати зручний формат: аудіо, відео, книги, ком’юніті, блоги та ін. Я надаю перевагу англомовним ресурсам, адже саме з заходу до нас приходять нові тенденції. Але у цю підбірку я додала також україно- та російськомовні.

Книги

Першою книгою, яку я прочитала на початку своєї кар’єри, звичайно ж, була «Искусство подбора персонала» Світлани Іванової. Це ніби постулат у сфері рекрутинга. В подальшому я підбирала книги, які б розширювали мої знання та допомогли розвинути необхідні скіли — як серед сучасних, так і серед класичних матеріалів. 

Свого часу, проходивши відбір до Genesis, частиною мого тестового завдання було прочитати та скласти саммарі до книги «Хто» Джеффа Смарта і Ренді Стріта. Ця книга розповідає про якісний підхід до рекрутингу та відповідальність сторін у цьому процесі. Вона пояснює, хто такі A-players, та чому їх варто наймати. Дає базові знання та можливість адаптувати її підходи до свого часу і специфіки компанії. Більш сучасним та доповненим варіантом цієї книги вважають «How to Hire A-Players» Еріка Херренкола, але мені сподобалися обидві. 🙂

Книги про рекрутинг

  • «How to think about hiring» Лекса Сіснея. Доволі коротенька книжка, яка описує якісний підхід в процесі найму.
  • «Sourcing Hacks: 3rd Edition» Ірини Шамаєвої та Девіда Галлея. Вчить базовим навичкам сорсингу.
  • «Social Recruiting for Dummies» Раяна Вільямса. Книга розповідає, що таке соціальний рекрутинг, як налагодити комунікацію та оцінити її ефективність.
  • «Hire With Your Head» Лу Адлер. Книга дає зрозуміти, як важливо абстрагуватися від власних емоцій та упереджень в процесі відбору кандидатів.
  • «Full Stack Recruiter: The Modern Recruiter’s Guide» Яна Тегзе. Книга стане корисним помічником як початківцю, так і тим, хто хоче оновити та доповнити свої знання.

Книги для розширення кругозору

  • «No rules» Ріда Хастінгса та Ерін Мейер розповідає про корпоративну культуру Netflix. Ця книга дає зрозуміти, що, отримуючи багато свободи, потрібно бути готовим до високої відповідальності, а також, що відвертість може бути ключовою складовою розвитку сильних команд.
  • «Работа рулит» Ласло Бока. Ця книга не потребує представлення 🙂
  • «Наснага» Петті Мак-Корд. HR директор Netflix щиро розповідає, як їй вдалося побудувати корпоративну культуру компанії, та які результати це принесло.

Книги для розвитку нових скілів

  • «Складні розмови» Дугласа Стоуна, Брюса Петтона і Шейли Гін. Допомагає правильно комунікувати з людиною у складних ситуаціях. 
  • «Драйв» Дэніела Пінка — неймовірно важлива для побудови команди.
  • «Психологія впливу» Роберта Чалдіні допоможе зрозуміти, як доносити свою думку та домовлятися.
  • «Пиши, скорочуй» Людмили Саричєвої та Максима Ільяхова. Прокачає ваші скіли копірайтингу.

Для тих, хто хоче прочитати багато книжок, але не має часу, Genesis створив чудову аппку — HeadWay. В ній зібрані саммарі, які дозволяють збагнути найголовніші ідеї з книг за дуже короткий час.


Соцмережі

Не менш популярним ресурсом для здобуття нових знань є соціальні мережі. Найбільш цікавим для мене є контент, який створюють відомі в Україні HR та рекрутери, ось деякі з тих, на кого я раджу підписатися:

Якщо ж ви більше любите шукати однодумців у групах, ось кілька корисних ком’юніті:


Блоги

Що ще почитати? Варіантів багато, один з яких — блоги на професійну тему. 

Про HR та рекрутмент:

  • Рекрутач — збірка корисних порад та інсайтів для рекрутерів;
  • Potok io — розбір хвилюючих питань та обмін власним досвідом;
  • HR morning — статті про нові тенденції на ринку праці та дієві поради;
  • Hr Trends Institute — ще трохи трендів у HR; 🙂
  • Huntflow — енциклопедія корисних статей, вебінарів та новин про івенти;
  • Hurma — блог від власників однойменної ATS Hurma, містить багато цікавинок та порад;
  • Indigo Blog — блог від IT-рекрутингового агентства Indigo.

Про бізнес та світ в цілому:

  • Forbes — якщо це досі не найулюбленіший ваш ресурс, настав час це виправити 🙂 До речі, нещодавно наш СЕО Олександр Федоров в своїй колонці Forbes розповів, як адаптувати систему OKR під свій бізнес. В OBRIO ми з цією задачею впоралися успішно;
  • AIN — інформаційний портал про бізнес;
  • DOU — портал про IT-бізнес в Україні, новини, технології та багато іншого.


Телеграм-канали

Також багато інформації можна знайти в телеграм-каналах. Наприклад, є кілька корисних для розвитку скілів у сорсингу: Ukrainian Sourcing Community або Nuances of Sourcing.

Щоб одним із перших дізнаватися про світові бізнес-події, кейси, які трапляються як з маленькими, так і з відомими на весь світ IT компаніями, раджу читати addmeto, БлоGнот, або Zavtracast.


Відео та подкасти 

Для любителів відео та аудіо контенту, я підготувала наступні підбірки.

Відео:

Вебінари Amazinghiring — корисні вебінари від творців однойменної платформи для пошуку кандидатів;

  • IT HR Club — канал про HR, коучінг, психологію та ін.

Подкасти:

  • HR Examiner — про HR, метрики, аналіз і вагу даних у нашій професії;
  • Recruiting at Scale — про рекрутинг на Apple Podcasts;
  • Хоба! — про бізнес, маркетинг, дизайн, тестування та багато іншого.


Курси та тренінги

Динамічна діджиталізація призвела до стрімкого переходу навчальних форматів в онлайн. Можна знайти безліч курсів для будь-яких професій. Я хочу розповісти про три серед багатьох інших.

  • Coursera — містить курси від найкращих світових університетів та найуспішніших міжнародних компаній, багато з них є безкоштовними.
  • Linkedin Learning — відрізняється інтерактивним форматом навчання: курс може містити декілька сетів коротких відео та квізи для закріплення знань. Так інформація засвоюється дуже легко.
  • Введение в геймдев — корисний безкоштовний курс для тих, хто переходить у GameDev із іншої сфери. Рекрутерам допоможе краще зрозуміти специфіку цього напрямку та розмовляти з кандидатами «однією мовою».

Ком’юніті

Як кажуть, «на десерт». Для будь-якого рекрутера чи HR спеціаліста найважливішим є професійне ком’юніті. Місце, де можна отримати пораду, професійну підтримку, знайти нову інформацію, корисні матеріали та готові інструменти. Все це я знайшла у People First Club. Це молоде українське HR ком’юніті, яке об’єднало спеціалістів з різних сфер, рівнів та напрямків: рекрутери, HR спеціалісти, Employer Brand менеджери, L&D, С&B спеціалісти та багато інших. 

Це лише частина того, що я зустрічала у процесі пошуку нових знань. Я поділилась тим, що стало для мене дійсно корисним, дозволило працювати в одній з найкращих компаній України — OBRIO, де підтримали мою жагу до знань та розвитку. Якщо є те, чого, на ваш погляд, не вистачило у цій підбірці, напишіть мені про це:
Мій фейсбук
Мій лінкедин

Якщо ви шукаєте роботу або хочете порекомендувати когось зі знайомих, актуальні вакансії OBRIO доступні тут.

 


Переглянути більше вакансій ➔


Опублікувати вашу вакансію ➔

Image 1
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
kişisel gelişim uzmanlığı eğitimi
kişisel gelişim uzmanlığı eğitimi
1 рік тому

This is really interesting, You’re a very skilled blogger. I’ve joined your feed and look forward to seeking more of your magnificent post. Also, I’ve shared your site in my social networks!