Як правильно оформити профіль на Linkedin
Ділимося з вами практичними рекомендаціями щодо правильного оформлення профілю на Linkedin, який допоможе вам знайти роботу мрії.
Сьогодні нам в цьому допомагає команда MOCG
Авторки статті:
Оля Вітітнєва, Recruitment Manager at Master of Code Global
Дарина Плахотнюк, Recruitment Manager at Master of Code Global
Про лінкедин:
LinkedIn є потужною соціальною мережею, яка спеціалізується на професійному спілкуванні та наймі. Це ідеальний інструмент для будь-якої людини, яка шукає роботу в ІТ, хоче розширити свій професійний нетворкінг або зробити помітним свій профіль у сфері бізнесу.
У бізнес-середовищі його використовують для різних цілей, таких як: розширення нетворкінгу експертів, побудова особистого бренду, розвиток бренду роботодавця, лідогенерація та підвищення обізнаності серед клієнтів, рекрутинг та сорсинг – цей список може продовжуватись безкінечно. Але ми зупинимось на частині, яка буде корисною для тих, хто шукає роботу.
Якщо ти хочеш виділитися серед майже мільярда користувачів LinkedIn та зробити свій профіль ефективним інструментом, тобі необхідно вміти правильно його оформити.
Ця стаття буде корисною для тих, хто тільки починає свій карʼєрний шлях, шукає роботу як нову сходинку в цьому напрямку, а також для тих, хто світчиться з однієї професії в іншу.
🕵️♀️ Як рекрутери використовують LinkedIn для пошуку цільових кандидатів:
Почнемо з цього, адже щоб зрозуміти як оформити свій профіль LinkedIn, необхідно знати, на що там звертають увагу рекрутери. Для рекрутерів, LinkedIn – це безмежні можливості для пошуку й оцінки кандидатів.
Лови гарячі трюки рекрутерів для знаходження топ-талантів.
- Хитрі пошукові маневри: Пошук за ключовими словами: рекрутери використовують різні ключові слова та скріпти (X-ray/Boolean search), шукають за назвою посади, навичками, освітою, регіоном, тощо. За допомогою пошуку за ключовими словами можливо знайти профілі, які відповідають будь-яким критеріям!LinkedIn також надає рекрутерам різні фільтри, які допомагають звузити результати пошуку. Наприклад, рекрутери можуть фільтрувати за локацією, освітою, місцем роботи, тощо. Це допомагає зосередитися на найбільш відповідних та підходящих кандидатах до конкретної позиції. Також, для покращення ефективності пошуку рекрутери використовують різні додаткові інструменти, ATS та Google екстеншини (HighLight This,Magical, RecruitTeam, тощо).
- Майстерність взаємодіїї: Рекрутери знають, що перше враження має велике значення, тому разом із запитом на додавання в контакти вони відправляють коротке, але інформативне повідомлення, яке містить конкретну пропозицію для потенційного кандидата.
📍 Лайфхаки, як зробити свій профіль помітним/привабливим:
Позитивний старт – це якісне свіже фото, на якому ти виглядаєш професійно. Уникай групових або неформальних знімків. Фото твого чарівного котика теж не найкращий варіант😼
Тайтл має бути зрозумілим і конкретним. Він повинен коротко відображати твою основну спеціалізацію та навички. Наприклад, наша рекомендація: замість заголовка/ своє ролі “Developer” використовуй “Front-end developer (JavaScript, Node.js, React.js)”.
Загальна інформація – коротко напиши про головне: твої професійні цілі, навички та досягнення. Зроби акцент на важливих аспектах твоєї кар’єри та експертизи. При бажанні, можеш додати контактну інформацію.
Досвід роботи. Додай детальний перелік місць роботи, починаючи з останньої посади, бажано зазначаючи саме свій релевантний, професійний досвід. Вкажи назву посади, компанію, період зайнятості, опис обов’язків та перелік досягнутих результатів.
Освіта/курси/сертифікації. Компанії цінують навчання та саморозвиток. Пройдені курси та отримані сертифікати свідчать про твою мотивацію до постійного навчання та розвитку. Тому важливо вказати навчальні заклади, включаючи назву університету, спеціалізацію, отримані ступені та роки навчання.
Активність в LinkedIn. Рекрутери звертають увагу на твою активність в LinkedIn, зокрема на взаємодію з контентом. Вони можуть оцінювати твої пости, коментарі, лайки та репости. Це свідчить про твій інтерес до своєї професійної галузі, вміння виражати свої думки та вступати в діалог. Будь активним – це відобразить твою експертизу, схильність до співпраці та можливість створення цінних контактів з іншими фахівцями.
Рекомендації. Рекомендації від колег, керівників або клієнтів є додатковим підтвердженням твоєї професійної компетентності та кваліфікацій, оскільки вони можуть свідчити про ефективність та вміння працювати в команді. Тому не зволікай, а вже зараз зроби запит на декілька рекомендацій з різних проєктів чи попередніх місць роботи.
Знання іноземних мов. Вкажи свій рівень володіння іноземними мовами. Чим більше і краще ти володієш однією чи кількома іноземними мовами – тим, потенційно більше можливостей буде на тебе чекати на ринку праці.
Навички. Додай ключові скіли, які відповідають твоїм професійним здібностям та досвіду. Це підсилить твій профіль у LinkedIn. Деякі скіли можна підтвердити за допомогою нативного тесту на платформі.
Приклад для написання резюме, яке ти можеш прикріпити до профілю.
⭐️ Додаткові поради для тих, хто тільки починає свій шлях в IT:
Як заявити про себе і зробити перший крок у світ IT? Саме LinkedIn може стати твоїм надійним союзником. Декілька лайфхаків, які допоможуть тобі в цьому процесі:
• Напиши короткий пост-знайомство, щоб представити себе та не забудь додати своє резюме. LinkedIn дозволяє додавати картинки, посилання, а також документи. Тому гарно оформлений pdf-файл буде чудовим доповненням твого посту.
• Розширюй свій нетворкінг. Додавай ресьорчерів, рекрутерів та фахівців з різних компаній. Чим більше зв’язків у твоїй мережі – тим більше можливостей відкривається перед тобою. Не соромся надсилати запити на знайомство та розширюй своє ком’юніті!
• Разом з запитом на додавання в контакти, напиши коротке повідомлення, розкажи про себе і яку роль ти шукаєш.
• Проєктні роботи. Якщо у тебе є пет проєкти або інтернатура під час навчання, обов’язково включи їх у розділ “Досвід роботи”. Опиши, над чим ти працював/ла, в якій команді, які завдання виконував/ла і яких результатів досяг/ла. Буде круто, якщо наведеш конкретні приклади своїх робіт та досягнень. Додайвай лінки на Github, Behance, etc.
• Активність – ключ до успіху. Постійно оновлюй свій профіль, додавай нові вміння, навички та освіту. Долучайся до груп та дискусій, коментуй та висловлюй свої думки. Чим більше ти будеш активним на платформі – тим більше шансів, що тебе помітять і звернуть увагу на твій потенціал.
🏆 LinkedIn – це не просто твоє резюме.
Це платформа, що надає безліч можливостей для пошуку роботи, розвитку особистого бренду та нетворкінгу. Саме тут ти можеш продемонструвати ринку всі свої супер-сили. Памʼятай, що твій карʼєрний успіх – це формула, де правильно презентовані навички та професійний досвід потрапляють в руки до рекрутерів крутих команд та компаній. А для цього треба їм допомогти в пошуку 🙂 Використовуй LinkedIn і вирушай до нових висот!
💙 Дякуємо команді MOCG за те, що поділилися своїм досвідом в темі Linkedin для нашої спільноти zaichenko team
- Вакансії в команді MOCG: https://masterofcode.com/careers
- Instagram: https:/instagram.com/master.of.code.team/