Як вивчити англійську мову? На які курси йти (особистий досвід) 🇺🇸
Hello! 👋
На зв’язку Макc Зайченко – засновник проекту Zaichenko Team.
Зараз у багатьох є завдання поліпшити рівень володіння англійською мовою.
Особисто в мене вже був бекграунд вивчення англійської на курсах + деякий час, будучи студентом, в 2014 році працював в США за програмою Work & Travel. Тоді я за 4 місяці дуже добре вивчив англійську, тому що постійно знаходився в середовищі носіїв мови.
Зараз згодом все забувається і мене це насторожує.
Я звернувся до деяких своїх знайомих, які досить добре знають англійську, у них свої компанії і вся комунікація по роботі англійською мовою.
Вони мені дали настільки круті поради, що я вирішив поділитися ними з вами.
В кінці статті буде мій особистий висновок.
Запит мій був наступним:
Привіт, я до тебе за порадою.
Хочу підтягнути свій англ. У мене intermediate, але я починаю забувати, немає практики. Потрібна граматика + розмовна.
Хочу в Києві піти на курси, або краще онлайн.
Знаю, що ти добре володієш англійською, можливо зможеш дати якісь рекомендації куди піти, або який сервіс використовувати по типу preply або skyeng, буду вдячний.
І ось їхні відповіді:
Sofiia Shvets – CEO / Co-Founder at Let’s Enhance
Якщо чесно, мені складно підказати, так як я довго вчила англійську в школі і потім її всюди використовувала. Але я чула, хвалили Anya Romanishina.
Мені здається, школа дає базу, але щоб розвивати і не забувати, потрібно зробити її частиною свого життя, дивитися англійською фільми / серіали і спілкуватися.
Denys Sergushkin – Product Designer at Xentral
Привіт, насправді – це нескінченний процес.
Якщо є база, то не потрібні курси (на це потрібен час і концентрація). Я проходив у Харкові курс в American English center з нейтів спікерами – вони американці.
Якщо вже є рівень і потрібна практика, то потрібно оточити себе англійською (книги, статті, підписки, Netflix, закордонні друзі, клієнти) – думаю це те, що тобі потрібно.
З онлайн курсів не підкажу, але думаю, що приватні онлайн репетитори можуть добре прокачати.
Pavlo Kuznyetsov – Product Manager at Zalando
У мене все на практиці в основному було, але ось що мені допомогло:
- Потрібен носій щоб говорити, наприклад, хтось з маркетингу з ким можна домовлятися і обговорювати роботу раз на тиждень
- Preply дає сильних репетиторів в районі $15 – вистачить 2-3 дзвінка на тиждень (це, реально, більше гра регулярності, ніж інтенсивності)
- У додатку Ewa крута механіка, щоб вивчити нові слова.
Я тестував близько 10 додатків і вирішив купити Ewa на рік – дуже круто.
Pavel Antonov – Head of Mobile Performance Unit at Httpool Baltics
У мене рік тому теж був intermediate, але, по факту, все це суб’єктивні оцінки. Як на мене, граматика в процесі вже приходить, спочатку потрібно зняти бар’єр “говорити” в принципі.
Моя задача була відразу вести мітинги з клієнтами з різних країн, Європа, US, тому довелося вчитися в стислі терміни і працювати над цим кожен день.
Структура моя була така:
- Словник термінів і виразів під мою специфіку, я записував все, що чув від колег і клієнтів носіїв мови, далі писав короткі статті, або тексти куди завдання було імплементувати нові фрази. Вони так краще запам’ятовувалися.
- YouTube. Виступи топ спікерів в моїй темі. Робив по суті те ж саме + звертав увагу на подачу, інтонації і вимова, звичайно ж. Подивися Адріана Сливоцького – він топовий бізнес консультант, в YouTube багато його відео. Можна і інших, це як приклад просто.
- Хоча б раз на тиждень пишеш статтю коротку або замітку і пробуєш записати відео англійською + використовуєш нові фрази, які ти знайшов за останній час. Повір, краще практики не знайти, як і кращого способу запам’ятати нові вирази. Після 100 дублів запису ти ці ж слова і вирази запам’ятаєш на все життя.
- Тренер. Звичайно я зобов’язаний багато в чому моєму особистому тренеру. Людину, яка навчила мене говорити. Граматику в класичному вигляді ми не вчили, вона просто виправляла мене, коли я робив помилки. А робив я їх дуже багато, продовжую робити і зараз. Але її підхід будується на тому, щоб ти не парився на початкових етапах з приводу своєї граматики, це сильно сковує. Головне зняти психологічний бар’єр.
- Ну і практика, звичайно ж. Ніщо так не вставляє, як реальна розмова з нейтівом. А якщо це і клієнт, якому потрібно робити Репортинг і презентувати на мітингу, то в цей момент ти згадуєш все, що знаєш і навіть більше. Через цей “холодний душ” ти отримуєш необхідний досвід.
Мій тренер: Yana Kozachenko
У неї є школа своя також, там багато викладачів: EverEnglish
Skyeng, або всякі класичні школи я б не радив, заняття в групах малоефективні. Тут потрібно самому єб*шити більше і під себе все адаптувати, якщо ти хочеш реально розговоритися, а не тільки завчити шаблонні фрази, коли це схоже на “шкільний англійський”.
Те що вище описав, це особисто мій досвід. Можливо тобі щось підійде.
Висновок такий:
Якщо ви хочете підвищити рівень володіння англійською мовою – оточуйте себе всією інформацією на англ мові, я намагаюся кожен день читати статті, дивлюся Netflix з субтитрами, різні відео на YouTube і зараз буду обирати курси з тих, які мені порадили.
Поділися в коментарях, як ти вчиш англійську, розкажи свої лайфхаки.
Якщо ви розумієте, що комусь з ваших друзів / колег ця стаття може бути цікавою, будь ласка, надішліть її їм.
Знаходь роботу своєї мрії в розділі:
Вакансії
With love from ZT.