Microlearning в Telegram | Настя Лепешенкова

Привіт!

Я – Настя Лепешенкова. Зараз я керую відділом навчання в Rozetka. Майже все професійне життя я в HR-галузі, бачила всяке, робила круті проекти та робила дурню, з бюджетом та без, для 30 співробітників та 3000.  І зараз я хочу поділитися одним з моїх найулюбленіших лайфхаків – навчання співробітників  за допомогою Telegram.

 

Для кого буде корисна ця стаття?

Для HR-менеджерів, піпл партнерів, фахівців з навчання, власників і СЕО. Особливо корисно це буде для компаній, де є масові професії: продавці, консультанті, оператори тощо.

 

Пастка складності 👹

У корпоративному середовищі є думка, що для дистанційного навчання працівників обов’язково повинен бути якийсь спеціальний софт.

Це так. В ідеальному світі. Проте в реальному житті витрати на складні і комплексні рішення для навчання співробітників не завжди співвідносяться з результатом.

Складно ≠ результативно


Щоб
ROI навчання вас не засмутив, пропоную подивитися, які потребі навчання та для яких посад ви можете закрити вже зараз безкоштовно за допомогою Telegram. 

 

Постійна підтримка знань.

На мою думку, найкрутіша фішка Telegram-навчання це можливість видавати інформацію маленькими дозами. Цьому навіть придумали ім’я –  microlearning. Логіка дуже проста: ти не можешь виглядати як бодібілдер, сходивши на 1 тренування. Ти маєш методично займатися кожен день. І так все життя. З навчанням так само.

 

Як виглядає навчання в Telegram?

Крок 1. Створіть канал у Telegram та оформіть його так, щоб кожен користувач відразу зрозумів, що на нього чекає. 

 

 

Крок 2. Зробіть контент-план. Не намагайтеся планувати сильно наперед. Оцініть свій час та сили. Інколі дуже амбіційні плани лише демотивують, бо виглядають складно. Навіть плану на тиждень буде достатньо. Так само не перевантажуйте інформацією свою команду. Пам’ятайте правило мікрольорнінгу – до 5-10 хвилин в день на навчання.

Крок 3. Додайте свою команду у канал: 

Крок 4. Починайте навчання. Для публікації матеріалу, де багато тексту, використовуйте telegra.ph.

 

 

Крок 5. Зробіть тест у кінці місяця. У Google Forms є режим тестування і всі необхідні функції тесту. Додайте питання, де участники можуть вибрати своє ПІБ, щоб побачити результати кожного:

 

 

Як заохочувати команду навчатися у Telegram?
  • не публикуйте нудятину з першої сторінки Google. Шукайте реально свіжу та корисну інфу у вашій галузі.
  • дивуйте: залишайте пасхалки, кодові слова у матеріалу, пропонуйте знайти їх першим. 
  • постійно питайте аудиторію, що їй цікаво, яку тему вони хочуть вивчити наступною.
  • публікуйте імена кращих студентів за результатом теста.
  • зробіть подарунок тому, хто краще за всіх здасть тестування. 
  • передавайте право бути адміном каналу іншим членам команди (але переконайтеся, що вони можуть підтримувати належний рівень контенту). 

 

Підсумок. 

 

Що не може навчання у Telegram?

⛔️ Інформація не може бути захищеною, як, наприклад, внутрішня вікіпедія. Тож не використовуйте Telegram як інструмент навчання комерційній інформації.

⛔️ Канал не інтегрується з вашими внутрішніми системами. Якщо у вас 1000 співробітників, то хтось точно загубиться.

 

Що може навчання у Telegram?

✅ Організувати навчання команди без навантаження на ваш бюджет 

✅ Користувачі можуть навчатися у зрозумілому та рідному інтерфейсі Telegram

✅ Можна розміщувати будь-який контент 

✅ Можна реалізувати навчання у стилі microlearning та підвищити зацікавленість у команди

✅ Створення матеріалу для Telegram забирає мінімум часу у адміна. А у нього, як правило, є багато роботі, крім навчання.

 

Фактично, все, що потрібно співробітнику для навчання, – це зручний майданчик, куди можна швидко зайти з будь-якого пристрою з будь-якої точки, де є інтернет і переглянути потрібну інформацію. 

Тому, якщо ви в пошуках інструменту, який допоможе вам створити середовище для розвитку співробітників, придивіться до Telegram. Цей звичний і зручний месенджер може стати повноцінною системою для навчання в ваших умілих руках.

 


Соцмережі Насті:

Знайти вакансію, або проект:

Вакансії

Image 0
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі