Помилки кадидатів при пошуку роботи, поради від CEO стартапу Let’s Enhance 📩

Привіт, мене звати Софія – я СЕО та співзасновник стартапу Let’s Enhance – платформи з обробки фото (відео) контенту за допомогою штучного інтелекту.

До того як кинутися в стартап життя, я 3 роки працювала в Google, де комунікації та продажі були величезною частиною мого повсякденного життя.

Я досить багато разів проходила співбесіди сама, тренувала друзів, а зараз з боку керівника наймаю людей.  Мені пощастило спілкуватися і порівнювати процеси найму людей з різних країн світу і я бачу кілька типових помилок кандидатів з СНД. 

 З цієї причини я вирішила написати невелику замітку і розібрати 2 проблеми, які я дуже чітко бачу на нашому ринку.

Перша і, напевно, глибинна проблема – дуже мало кандидатів дійсно розуміє, чим хоче займатися в житті і розглядає кар’єру, як стратегічну СПЛАНОВАНУ частину свого життя.

Ми живемо в чудовий час (кращий в історії), де є свобода вибирати роботу і жити тим способом життя, яким хочеться.  Для цього потрібно спочатку зрозуміти свої основні базові цінності і у відповідності їм шукати для себе проект.

 (Я не буду говорити про ситуації, де потрібно в терміновому порядку заробляти гроші і саме вони є основним пріоритетом)

 Коли я працювала в Google, з нами проводили вправу для розуміння своїх цілей, бажань і пріоритетів (я зараз його роблю для своєї команди)

 

Уяви свій ідеальний робочий день і себе через 2 роки (5 дуже далеко, 1 мало) – чим ти займаєшся? Як виглядає твій робочий день? Якими навичками ти володієш?

Тут важливо бути максимально чесним і відвертим.Це нормально, якщо ваша мрія працювати 4 години на день і сидіти попою в теплій країні – це ТЕЖ стратегія.

Для мене в свій час це було працювати з продуктом і впливати на його розвиток, жити в англомовній країні і працювати з різними національностями, свобода у виборі та відсутність бюрократії, а також публічні виступи. Це реалізувалося в Google і зараз реалізується в Let’s Enhance.

Після того, як ви приблизно розумієте, де хочете бути через 2 роки можна планувати стратегію досягнення вашої мети.

Хочете працювати 4 години на день – шукайте віддалені команди і вчіться працювати ремоут (напрацьовуйте навички, проджект менеджмент, процеси ітд)

Хочете швидкого зростання, багато свободи і відповідальності – вам в стартап

Хочете процесів і менторства – вам в зрілі компанії з чіткими процесами

Хочете переїхати в іншу країну – шукайте міжнародні компанії з продуктами на експорт і бажано сильним брендом (вам потрібно потім продати цей досвід)

 

Ставтеся до себе частково, як до продукту. Ваша кар’єра – продукт ваших рішень, приймайте їх усвідомлено.

Якщо до мене, як до роботодавця приходить кандидат і аргументовано пояснює своєю позицією – нічого, крім уваги це не викликає.  Навіть якщо він нам не підходить я завжди намагаюся допомогти і познайомити з кимось зі свого нетворка. 

 

Друга дуже явна проблема – це тотальне невміння продавати себе.

Це той момент, на якому будь-який джун із США легко випереджає міддла тут.  Нас цьому не вчили,у нас нема цього в культурі. 

 

Я не буду зачіпати ваші hard skills або рівень володіння англійською мовою, зупинимося на етапі подачі на вакансію:

 Не піддавайтеся на все, що попало або або все що підходить  по з / п – це дуже помітно! Ви не можете аргументувати навіщо, не пишете персоналізовані повідомлення, тому що немає часу.  Я розумію.  І всі роботодавці теж.  І відкладаємо вас в “Інше”(за винятком, що у нас ідеальний збіг по навичкам)

Цей пункт відпадає, як тільки ви продумаєте, що ви хочете з пункту один.  Ваше завдання на цьому етапі – щоб вас відібрали, 15 персоналізованих повідомлень швидше за все покажуть вище конверсію, ніж 100 неперсоналізованних. 


Саме повідомлення або cover letter. Думайте про нього як про презентацію вас.

Воно повинно бути чітким конкретним, персоналізованим і без води.  Якщо ви не пишете cover letter – ви скорочуєте ваші шанси на 90%


Приклад поганого повідомлення 👎

Dear Hiring Manager (майже завжди відображається ім’я hiring manager)

I would like to express my interest in the Sales/Business Operations Manager position.

I am a self-motivated and progress-driven professional (в чому це проявляється?) with an extensive background in marketing and business development (де цей extensive background? Чому ви так вирішили?) . 

With a long-standing record of initiative and innovation( у нас країна не може показати long-standing record, що це взагалі означає), I have developed and executed strategies (які?) which I believe will bring value to Let’s Enhance (дякую, що хоч ключове слово правильне поставили) 


Як би можна було б написати краще 👍

Dear Sofi,

My name is Ivan, I saw your open Sales position on Zaichenko Team and would like to express my interest in applying.

I’ve been working in Sales for more than 2 years. I was working throughout all the process from outsourcing leads to closing contracts. As a result of my work we closed X clients and increased revenue flow by X%. I’m especially passionate about outbound automation — I’m working with all modern tools and can do integrations (I’ve set up everything in my company). I believe this experience will be valuable for Let’s Enhance.

I decided to apply as I’m a really big photography fan and being following all new trends for a few years. I’m excited to have a chance to working with new AI tech.

I would be happy to give you more details.

Have a lovely day!

Sofi

 

Що відгукується більше?  Деталі, персоналізація, глибина і персоналізовані ситуації продають найкраще.

Не зупиняйтеся просто на подачі – стукайте через інші канали.

Стукайте до співробітників компаній, запитуйте про компанії.

 

Щоб підвищити свої шанси потрапити до класної вашу компанію:

  • Розумійте свої стратегічні цілі та подавайте в цільові для вас компанії
  • Пишіть якісний cover letter
  • Стукайте через особисті контакти і просіть рекомендацію

 Якщо ви розумієте, що комусь з ваших друзів / колег ця стаття може бути цікавою, будь ласка, надішліть її їм.


Створюйте правильне резюме та знаходьте роботу в розділі  👉
Вакансії


With love from ZT.

Image 1
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
www.bet-promokod.ru
www.bet-promokod.ru
1 рік тому

1xBet является одной из самых известных на рынке. https://bet-promokod.ru/ Большой выбор спортивных и киберспортивных событий, множество открытых линий, самые высокие коэффициенты. Кроме того, БК имеет широкий функционал и немногие дает возможность совершать ставки по уникальным промокодам. Используя промокоды, вы можете получить настоящие деньги, не внося абсолютно никаких средств. Это реально! Узнать последний промокод вы можете прямо сейчас, однако использовать его необходимо в соответствии с правилами и инструкциями, которые приведены ниже.