Найчастіші помилки у резюме та на співбесіді 🙅🏻‍♀️

Привіт! Я Катя Глушеня, Head of HR бізнес-школи LABA.
Я починала свій кар’єрний шлях як рекрутер – за весь час прочитала 9+ тисяч резюме і провела близько 4 тисяч інтерв’ю.

Я бачила і хороші, і погані резюме.  Бачила, як кандидати самі зривали інтерв’ю і дискредитували себе. Розповім вам про найчастіші та великі помилки. 

 

12 способів зіпсувати своє резюме 🗣

1) Зробити полотно історії всього свого життя, не упустити жодної частини з досвіду або написати дуже коротко (адже «все одно резюме не читають»).

Насправді оптимальний обсяг – 2-3 сторінки.  Важливим є те, наскільки цінну і релевантну (для обраної позиції) інформацію ви подаєте.

2) Вказати одночасно кілька бажаних позицій – особливо, якщо вони не взаємозамінні.

Банальна порада, але: краще під кожну бажану позицію створювати окреме резюме з потрібними акцентами.

3) Описувати досвід загальними словами-іменниками (взаємодія, здійснення та інше) або складними, що не несуть сенс конструкціями (взаємодіяв із суміжними відділами, здійснювала оптимізацію).
Опишіть  досвід простими словами і через результати (що зробили, а не робили – впровадив, поліпшила, реалізував, оптимізувала і т.д.).

4) Вживати обороти в стилі «виконання доручень керівника відповідно до займаної посади згідно зі штатним розкладом» та інші канцеляризми.  Особливо помітні переписані частини посадової інструкції.  Прибираємо, спрощуємо.

5) Використовувати незрозумілі абревіатури або назви посад.  Я не кажу про очевидні – SAP або P & L. Але часто кандидати пишуть скорочення, які використовував лише в той компанії, де працювали ранее.

Теж саме з незрозумілою назвою посади.  Уявіть, що резюме читає людина НЕ з вашої сфери. Чи зрозуміє він за назвою посади, чим ви займалися? Сюди ж – юридична назва компанії (ІП Іванова).  Краще вкажіть назву бренду, за яким можна зрозуміти сферу діяльності і знайти інформацію в інтернеті.

6) Перераховувати посади за хронологією, не показуючи зростання і розвиток як професіонала. Резюме – НЕ трудова книжка, в ньому можна і потрібно перейменовувати посаду, об’єднувати досвід, щоб воно відображало реальність, а не бюрократичні аспекти.

7) Вставляти невідповідне фото.
Мої улюблені – з весілля або пікніка, скан з паспорта, фотографія з келихом вина, з черепом.

8) Заповнити резюме на Джоб-сайті та завантажити.
Зараз є кілька хороших конструкторів для резюме (Visualcv, Canva), використовуйте їх.  Головне – не захопитися гарною графікою без сенсу.

9) Думати «Я опишу свій досвід, а роботодавець нехай сам подумає, на яку вакансію я підійду». Це шлях до відмови.  Те, що ви відповідаєте вакансії, повинні виділити саме ви.

10) Вказувати: сімейний статус, дату народження, посвідчення водія (на вакансії, де немає такої вимоги).

11) Назвати файл з резюме «Моє резюме».

12) Вставляти непрацюючі посилання на резюме.

 

9 способів нафакапити на інтерв’ю 🙆🏻‍♀️

1) Не мати чіткої мети: «я б хотів працювати керівником проектів, але яких – поки не знаю».

Немає мети = немає фокусу в комунікації = розмите резюме = нечіткі відповіді на питання.  Або постановка питання в стилі «я точно знаю, що я робити не хочу, а що хочу – ще не визначився, можливо, ваша вакансія і підійде».

2) Вважати, що продавати себе не потрібно («соромно, негідно, моє резюме говорить саме за себе, досвідчений рекрутер і так побачить ..») або навпаки – перестаратися ( «я найкрутіший, експертний, професійний»)

Важливо вміти донести свою експертизу через кейси, цифри, результати.  А ще – бути собою, вести переговори на рівних і розуміти, що ніхто краще за вас не знає, який ви професіонал.

3) Мати байдужий вигляд або не ставити ніяких питань. «Питань немає, все зрозуміло, ви і так все детально розповіли» – це маркер того, що вам вакансія / компанія не цікава.

4) Запитувати тільки про умови, зарплати і.т.д. Так ви акцентуєте увагу роботодавця на своїй прагматичності.

5) Подавати недоліки як «гідності».  Наприклад, «моя надмірна відповідальність заважає мені», «я перфекціоніст – люблю, коли все ідеально».

6) Говорити, що ви вмієте без конкретних прикладів. Якщо заявляєте про свою компетенцію – підтвердіть кейсом.

7) Говорити гордовито і натякати на те, що рекрутер все одно «не в темі» і не зрозуміє, в чому суть вашого проекту, функцій.

8) Довго викручуватися і відповідати на питання «навкруги» замість конкретики.

9) Намагатися здивувати рекрутера.  Був випадок, коли хлопець на зустрічі сказав, що зробив мені сюрприз і потрібно зайти в телеграм-канал компанії через наш сайт.  Зайшла, відкриваю, а там замість 10 000 підписників всього 6 і повідомлення «Катя, привіт!». завіса)

Пам’ятайте 🤞🏼

Що абсолютної істини не існує – є конкретне тлумачення, яке залежить від контексту.

Читайте своє резюме так, як його читає рекрутер. Це – більше половини успіху.  Поки не навчитеся так робити, ніякі «фішки» не допоможуть.

 А на інтерв’ю грайте самих себе. Не існує ідеального кандидата (як і компанії), є тільки максимально відповідний.  При надмірному старанні продати себе є ризик, що потрапите не в ту компанію, і через короткий час будете знову в пошуку.

 

Підписуйтесь на Катю в соціальних мережах:
Facebook

Створюйте правильне резюме та знаходьте роботу в розділі:
Вакансії

With love from ZT.

Image 0
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі