Як шукати цільові пропозиції по роботі. Карта пошуку роботи 🔍

Привіт, мене звати Марія Йовса, я People Partner IT юніта Deloitte і я розповім вам як зробити індивідуальну карту пошуку роботи – потужний інструмент пошуку цільових пропозицій.

Роботу можна знайти завжди. Як тільки ви це усвідомлюєте – ваше життя точно поміняє хід.
Чи розумієте ви для себе значення слова «цілеспрямованість»?

Вона полягає в трьох моментах:
– нужді – коли це дійсно необхідно, для виживання або безпеки;
– бажанні – коли ви хочете чогось настільки сильно, що дрібні моменти не здаються проблемою або перешкодою;
– рух – сидячи на попі рівно ви не отримаєте потрібний результат.

Саме з причин «потреби» і / або «бажання» люди шукають ( «рух») роботу і приймають рішення приєднатися до тієї чи іншої компанії.
Тому перше, що необхідно зрозуміти для себе і відповісти собі чесно – ви «потребуєте» або «бажаєте»?
І, звичайно, чи готові ви діяти?

Часто рекрутери в своїй роботі використовують поняття «карта пошуку кандидата», в основному – це ефективний спосіб для пошуку того самого ідеального кандидата, який максимально вписується в божевільний темп бізнесу, розділяє ідеологію і готовий рухатися в одному з бізнесом напрямку.

Карта пошуку кандидата дозволяє «намалювати» портрет ідеального кандидата, зрозуміти середу його професійного проживання і здійснити пошук.

Ми можемо використовувати подібну карту для пошуку роботи – цільових пропозицій. І так, на яких основних моментах карта пошуку роботи базується.

Уявіть, що ви – бізнес / організація.

Справа в тому, що карта пошуку дозволяє робити вибір з безлічі цільових пропозицій по роботі, а не випадкових – які підвернулися.

Коли ви зміните кут огляду і подивіться на себе, як на організацію – ви інакше побудуєте пошук роботи і діалог з роботодавцем, будете оцінювати співпрацю з компаніями і шукати взаємовигідні відносини.

 

  • Зрозумійте що для вас вигідно, а що ні. Чи підходять вам умови співпраці?
  • Чи буде взаємоповага в співпраці з цією компанією?
  • Що ви можете дати компанії і які можливості може надати вам компанія? У чому ви хороші і в чому ваші переваги?

Погляд на себе, як на повноцінного партнера бізнесу, це не споживчий підхід – це бізнес відносини і оцінка, грубо кажучи, вкладення капіталу – ваших знань, умінь і навичок, а також часу.

Вивчіть себе.

  • Визначте мету пошуку роботи. Пам’ятайте, «потреба» або «бажання»?
  • Напишіть топ 5 чим вам подобається займатися і топ 5 чим займатися не хотіли б (з другого списку відзначте ті, з якими готові миритися, АЛЕ – що не приведе вас до вигорання).
  • Сформулюйте для себе вищу мету – до чого прагнете, кар’єрну (зростання за посадами) або функціональну (зростання компетенцій) вершину, до якої прагнете.
  • Виберіть топ 3-5 сфер діяльності компаній, які вам цікаві.
  • Напишіть топ 10 компаній, які вам цікаві – в ідеалі, ви точно повинні знати де і з ким хочете працювати.

Визначте для себе ключові ресурси пошуку роботи, благо їх існує дуже багато.

Найбільш ефективні:

  • Телеграм канали та Facebook групи, наприклад, Zaichenko Team – утримують лідируючі позиції + є Facebook групи за конкретними напрямами (маркетинг, digital, IT, торгівля, послуги та інші).
  • Сайти компаній, які вас цікавлять – там ви знайдете актуальні вакансії. А якщо їх немає – ви завжди можете звернутися до рекрутера цієї самої компанії, написавши мотиваційний лист та прикріпивши резюме. Є випадки, коли вакансії не афішуються, але вони активні.
  • Заведіть собі кілька перевірених і ефективних контактів рекрутерів. Рекрутери можуть зробити дописи у своїй мережі контактів про вас – і це працює.
  • Заведіть друзів в цікавих вам компаніях, або зв’яжіться з вашими друзями, рекомендації – це найбільш дешевий і потужний інструмент пошуку кандидатів.

LinkedIn, розділ «Вакансії» – відфільтруйте пропозиції за ключовими словами, виберіть локацію і вуаля, відправляємо резюме.

У разі пасивного пошуку роботи найбільш ідеальний варіант – це визначення списку цікавлять вас компаній і моніторинг відкритих вакансій на офіційних сайтах та сторінках рекрутерів, які працюють в цих компаніях.

Дуже раджу розділити ваші бізнеси / компанії / направлення на 3 категорії:

  • A-level – 1-ї пріоритетності, без сумніву приймете offer від таких.
  • B-level – 2-й пріоритетності, готові приєднатися до такої.
  • C-level – 3-ї пріоритетності, швидше вимушена міра, взаємовигідні умови для короткострокової перспективи.

Зробіть апдейт необхідних Тулов.

  • Обов’язково створіть або відредагуйте ваше резюме – воно має бути актуальним, зі списком ваших переваг і досягнень.

    Що обов’язково:

    + Резюме повинно бути гарним і продавати вас;
    + Воно повинно мати максимум користі – описувати конкретні завдання, які виконували, приберіть свої навички (якщо вони не технічні) – додайте розділ досягнення конкретні в цифрах і фактах;
    + Правило 1-2 суміжних вакансій – 1 резюме;
    + Використовуйте максимум 2 кольори – дитячі розмальовки нікому не потрібні.

    Ресурси: я найчастіше використовую  Canva.

    «Топ 8 сервісів по створенню красивих резюме»:
    переходь по посиланням

    Рекомендація:
    З LinkedIn можна експортувати резюме, але файл не можна буде відредагувати на фініші (але можна відредагувати контент і структуру свого профілю).

    Для конвертації профілю в резюме: перейдіть в свій профіль – праворуч від вашого фото є кнопка «ще …» – оберіть “Зберегти в PDF».

  • Приведіть у порядок ваш LinkedIn профіль і додайте позначку, що ви відкриті до пропозицій (якщо ви в активному пошуку).

Підказка тут, і ось тут.

Напишіть свій «To Do» план.

  • Ви вже визначили цікаві для вас напрямки або компанії і розділили на категорії. Оновлюйте свій список або змінюйте його. Гнучкість – запорука спокою нервової системи.
  • Ви оновили резюме і свій профіль на LinkedIN.

    Далі свій action план ділимо на наступні блоки.

    Блок «Пошук»
    1) Проведіть моніторинг вакансій в цікавлять вас компаніях і відправляйте резюме з продають мотиваційним листом (не обов’язково писати есе). Наприклад на сайті ZT в розділі “Вакансії”
    2) Зверніться до знайомих рекрутерам: для рекомендації вас в їх особистої мережі і закритих групах для HR.
    3) Промоніторьте цікаві вакансії опубліковані в Telegram-каналах і Facebook-групах і відправте резюме, наприклад на Zaichenko Team.
    4) Якщо ви в активному пошуку – ви можете опублікуватися на Zaichenko Team в рубриці “фрі контакти”, посилання для прикладу: тут. Або ж публікуйте резюме на Job-порталах, напишіть пост в LinkedIn і Facebook з продають вас текстом.
    5) Якщо ви ще працюєте – не знижувати активності на поточній роботі, якщо тимчасово працевлаштовані – знайдіть заняття, яке відверне вас від статусу вічного очікування відповіді від компаній і самокопання.

    Блок «Поглиблення»

    1) Підпишіться на ресурси, експертів які регулярно постять вакансії на нові фішки в вашому напрямку – «stay in touch» в дії. Візьміть в звичку читати мінімум 2-3 статті в день.
    2) Знайдіть заняття поза домом – перемикайтеся і відпочивайте. Мозку потрібна реабілітація.
    3) Читайте HR джерела, авторів та експертів цієї галузі, щоб бути в курсі всіх фішок про співбесідах і роботодавців.

    Наприклад:
    «Як викрити роботодавця на співбесіді»
    «Співбесіда для роботодавця: що точно варто запитати на співбесіді у інтерв’юера»

    Блок «Співбесіди»

  • Сформуйте свій список питань до компанії.
  • Опишіть свої професійні досягнення, якими хотіли б поділитися і зробіть список найбільш пам’ятних і значимих для вас завдань / проектів (зрозумійте чому вони значущі).
  • Підготуйте себе по трендам у вашій сфері – будьте в курсі.
  • Відповідайте собі на питання «Як ви професійно самонавчаєтесь?» – обов’язково повинно бути що сказати.Співбесіди – це завжди стрес. Але, чим краще ви будете підготовлені і чим більш впевнені в собі – тим простіше і природніше ви будете вести себе на інтерв’ю і більше розкриєтеся.Фішка в тому, що людям деколи складно приймати рішення і брати відповідальність на себе за результат вибору, але в підсумку доводиться розгрібати наслідки своєї “гребли за течією”.Тому: знайте чого хочете, вивчайте себе, дійте!
    І бережіть себе 🙂

    Підписуйтесь на Марію:

    Facebook

    Підписуйтесь на Zaichenko Team:

    Telegram
    Facebook
    Instagram

Image 0
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі