Як зрозуміти які вакансії мені підходять?

Іноді, на початку нашого шляху в новій професії, ми можемо зіштовхнутись зі складнощами вибору вакансії, котра підходить саме нам. Різні назви, функціонали в описах вакансій, суміжні позиції та незрозумілі абревіатури. 

Але з цим можна достатньо легко впоратись, декількома простими вправами. Все що Вам знадобиться – Google, пару листів А4 (можна й в електронному форматі), вміння тверезо оцінити самого себе без прикрас. 

Що ж, поїхали

 

Розставляємо пріоритети 👩🏼‍💻

Перш за все – під час пошуку роботи, ми маємо для себе розуміти – для чого ми шукаємо роботу та яку саме.

 

Відповідей на ці питання може бути безліч, але наведу базові, як приклад: 

  • Ми хочемо карʼєрного зростання.
  • Ми хочемо іміджевого зростання (краща, більша, модніша, відоміша компанія).
  • Ми хочемо росту нашої заробітної плати.
  • Ми хочемо змінити карʼєрний шлях.
  • Ми хочемо почати карʼєру. 

Виходячи з обраних причин – ми обираємо вакансію потрібного рівня (Junior, Middle, Senior), компанію, або виключно заробітну плату. 

В цій статті пропишу приклад, котрий найбільше підійде тим, хто шукає іміджевого зростання, або вирішив змінити карʼєру.

 

Розбираємось як може називатись наша бажана професія в різних компаніях 🔎

Даний пункт підходить представникам будь-якої професії – креативні, технічні, інженерні. 

Звідки ростуть ноги: кожна компанія, відкриваючи пошук професіонала шукає у Вас, перш за все, саме той набір знань та навичок, котрий необхідний саме їй у виробничому процесі. І дуже часто, маючи на руках список “responsibilities” рекрутер мусить підібрати найбільш відповідну назву для позиції, котра зачепить саме Вас, як найбажанішого спеціаліста. 

Тож, трапляються вакансії в котрих Маркетолог буде суміщати обовʼязки із SMM-менеджером, чи Рекрутер може бути ще й Офіс-менеджером. 

Аби чітко розуміти як може називатись Ваша професія в різних варіаціях – необхідно відкрити Job сайт, та зайти саме в розділ, котрий відповідає Вашій професії, та переглянути декілька пропозицій із різними назвами, схожими до назви Вашої професії. 

Таким чином, Ви зможете сформувати список назв вакансій, за котрими варто розпочинати пошук омріяної роботи. 

Приклад: Ви digital-маркетолог тож заходите в розділ “Маркетинг, PR” (або будь-яка інша назва розділу, що описує вашу СФЕРУ діяльності) та шукаєте назви позицій суміжні із “digital-маркетолог”. Таким чином, можна сформувати список з подібних назв:  digital-маркетолог, маркетолог, digital marketing manager, marketing manager, digital marketing specialist, smm-manager, тощо. 

 

Розбираємось як підібрати вакансію для себе 📋

Тут до Google підключається твереза самооцінка та листок А4. 

Нам необхідно зробити невелику вправу для визначення власних навичок.

 

Кроки: 
  • Напиши список компаній в котрих мрієш працювати. Просто список, без позицій, вакансій та деталей. 
  • Поруч із списком компаній – пропиши назви позицій, котрі ми загуглили в 1му пункті. Не привʼязуй списки один до одного – це просто вхідні дані. 
  • Чітко і самовіддано прописуємо усі свої Hard slills (сюди включаємо всі технічні навички, що ми маємо, інструменти котрими володіємо).
  • Прописуємо усі Soft skills (наші не професійні навички, котрі допомагають вести комунікацію, працювати ефективно, брати участь у всіх робочих процесах). 
  • Отримавши 4 повні списки з твоїми навичками – повертаємось до Google. 
  • Необхідно в компаніях, котрі ти знайшов у 1му списку знайти відкриті вакансії з назвами із 2го списку. Постарайся, аби в тебе перед очима було хоча б 5 вакансій твоєї мрії. 
А далі – найлегше:
  • Порівнюємо список вимог наших ідеальних компаній до кандидатів із нашими списками Soft та Hard Skills. 
  • Якщо знаходиш вакансію на котру ти підходиш за всіма умовами – ВІТАЮ, ти за крок від своєї мрії – скоріше відправляй резюме. 
АЛЕ 📍

Якщо сталась велика прикрість  –  і ти побачив, що вакансія мрії наразі для тебе не доступна, то не варто опускати руки. Навпаки, тепер ти точно знаєш що робити, чого тобі не вистачає і вакансію якого рівня ти можеш собі шукати.

 

Тож наступний крок:
  • Переглянути всі відкриті вакансії у твоїй сфері у компанії мрії. Можливо, ти хочеш працювати в Apple на позиції Digital marketing Manager, але тобі не вистачає років досвіду робота. А от на позицію Junior Digital marketing Manager –  твого досвіду вистачає, ще й більше ніж треба.  
  • Якщо ти не готовий йти на нижчу або паралельну позицію – відкривай Job-борди та налаштовуй фільтри по своїх навичках, котрі ми визначили під час вправи. 
  • Переглядай кожну вакансію, аби зрозуміти, ж чи це дійсно робота твоєї мрії. 
  • Не поспішай, та подивись, що за компанії вакансії котрих ти розглядаєш, на скільки вони тобі близькі по роду діяльності, цінностям, культурі.

Роблячи такі поступові кроки ти зможеш чітко сфокусуватись саме на тих пропозиціях, котрі ідеально підійдуть тобі. Зможеш зрозуміти свої сильні та слабкі сторони, побачиш, що знайти ідеальну вакансію – це лише справа техніки та терпіння. 

Бонусом цієї вправи є те, що переглядаючи вакансії мрії та порівнюючи свої навички із ними – ти маєш можливість визначити, чого тобі не вистачає, аби стати ідеальним кандидатом на позицію. Тож зможеш продовжити розвивати свої навички у вже визначеному напрямку. 

 І останнє АЛЕ з усього цього списку – невеличкі поради для тих, хто хоче змінити карʼєрний шлях, але не знає куди податись і де себе шукати ⤵️

Будь ласка, розкажіть про цю статтю вашим друзям, які в пошуку себе, або роботи.

 


 

Стаття була оформлена за підтримки Олександри Рос, HR Peple Partner.

Дуже рекомендуємо додати її в друзі на Linkedin: https://www.linkedin.com/in/alexandra-ros-a38bab205/

Image 0
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі