Як корпоративна культура допомагає нам створювати продукт, що успішно конкурує з Canva та Adobe

Привіт! На зв’язку Кріс Захарченко із команди українського стартапу Crello, що створює графічну онлайн платформу та мобільні додатки для створення графічних дизайнів. Наша ціль — щоб кожен міг швидко і легко робити дизайни для особистих або професійних проєктів навіть без професійних навичок. Наприклад, з шаблонами Crello ти можеш оформити свій Twitch, подкаст, сторіс для Instagram чи відео для TikTok. 

 

Ми працюємо на хайповому ринку: наш головний конкурент — Canva — нещодавно залучив $71 млн інвестицій та був оцінений у $15 млрд. Проте ми можемо його наздогнати, адже він не має тих ресурсів, які має Сrello як частина сім‘ї Depositphotos. Наприклад, завдяки нашій швидкості й досвіду ми першими на ринку запустили фічу анімованих дизайнів. І так само першими місяць тому представили унікальну бібліотеку Crello Unlimited з понад 1 млн якісних royalty-free файлів.

 

Та наздоганяти конкурентів — не головна наша мета. Ми хочемо бути трендсетерами, тому із самого початку залучали в команду A-players (найкращих профі), але найважливіше — ми прибрали перешкоди та зняли ліміти для їхньої ефективної роботи. Які? Про них розкажу далі.

Але спочатку фотка нашого офісу для привернення уваги.

 

(без)Ліміт на просування своїх ідей

Ми — стартап і працюємо в умовах справжньої стартап-культури. Ти можеш спокійно звернутися до кожного — від спеціаліста з іншої команди до CEO компанії — щоб отримати пораду, поставити запитання, вирішити проблему чи запітчити ідею. Завдяки такій корпоративній культурі в Amazon, наприклад, запустили мегауспішний Prime. Iдею придумав і запітчив не маркетолог чи продакт оунер, а розробник. У нас нема бюрократії й довгих процедур апрувів. І саме так ми реалізуємо другий принцип стартап-культури — fail fast: постійно експериментуємо, швидко тестуємо ідеї від команди, відкидаємо неефективні та імплементуємо найкращі. Завдяки цьому принципу роботи Depositphotos і з‘явився на світ Crello.

 

(без)Ліміт на прийняття рішень

Ми віримо, що професіоналам потрібно давати свободу творити та приймати рішення. Щоб уникнути хаосу, разом зі свободою ми налагодили чіткі та зрозумілі процеси роботи, яких дотримуються всі. 

 

Простий приклад: для таск-менеджменту ми використовуємо Notion (маркетинг) та Jira (розробка та ін.), де чітко видно, на кого ставити завдання, на якому етапі робота, від кого потрібен фідбек, а також завантаження членів команди. 

 

Усю комунікацію ми ведемо у Slack, а прогресом та проблемами ділимося на стендапах. Кожна команда сама вирішує, скільки і як часто зустрічатись, але усі рішення та новини обов’язково фіксуються у таск-менеджмент платформі та відповідних Slack-каналах, щоб кожен у компанії мав до них доступ.

І так, у нас бан на мікроменеджмент.

 

Бан на мікроменеджмент у дії

 

(без)Ліміт на формат роботи 

Як і до пандемії, більшість команди працює у Києві. А на Кіпрі, у місті Лімасол, розташований наш другий за розміром офіс, у якому, крім основної кіпрської команди, може попрацювати будь-хто з Crello.

 

Приїхати на острів можна надовго: ми активно наймаємо розробників і сприяємо їхньому релокейту. Звичайно, компанія допомагає новачку із підготовкою документів та іншими аспектами переїзду: ми офіційно оформлюємо, надаємо страховку не тільки для нашого працівника, а і для дружини/чоловіка, селимо у корпоративну квартиру на час пошуку свого житла.

 

До речі, наша HR-директорка Наталя є прихильницею «тест-драйву» перед переїздом. І це слушно, адже нова країна, нова компанія, нові люди — це часто стрес. Тому хочеться як мінімум бути впевненим, що тобі комфортно в таких умовах. Поки готується пакет документів, новачок ненадовго приїздить у Лімасол і знайомиться з командою, офісом, містом. 

 

Фото із кіпрського офісу для демонстрації того, що «ми тут усі рівні»

 

Більшість залишається. Наприклад, наш розробник Кирило Лєбєдєв на Кіпрі уже 9 років:

 

«Острів приваблює ідеальним кліматом, морем, високим рівнем безпеки. До Crello я вже жив і працював на Кіпрі, тож замість relocation bonus мені дали стартове підвищення зарплати. Острівний офіс Crello має шикарний вид на море та гори, багато кімнат для переговорів або сфокусованої роботи наодинці. Головна плюшка для мене — смачні обіди за рахунок компанії. 🙂 Якщо чесно, на початку були деякі технічні нюанси у віддаленій роботі, але тепер, після відомих подій, ми всі в однакових умовах. Мені навіть подобається те, що тепер ми активніше наймаємо людей без прив’язки до локації. Можна працювати, шерити досвід та знання із крутими розробниками із різних країн».

 

Адміністраторка кіпрського офісу Лакі відмовилася від коментарів, але надала фотку

 

Попрацювати на Кіпрі можна і тимчасово, скажімо, якщо хочеться змінити картинку або обмінятися досвідом з колегами: на острові розташовані офіси топових IT-компаній світу та дуже сильна IT-ком‘юніті. 

«Я поїхав на Кіпр на 10 днів, щоб познайомитись із колегами особисто. Компанія оплатила квитки та трансфер із аеропорту. Увесь час я жив у корпоративній квартирі за 15 хвилин пішки від офісу, що теж дуже зручно. Це було круте відрядження: щодня працюєш у сучасному офісі із видом на море та пляж, обід привозять прямо на роботу, також можна перекусити в кафе на першому поверсі бізнес-центру. Вечорами ми ходили із командою в клуб, а на вихідних каталися на квадроциклах красивими місцями неподалік Лімасолу», розказує про свою роботу на Кіпрі Павло Токар, наш QA Developer.

 

Crello має власний офіс і у Києві, недалеко від КПІ. Тут до карантину працювала більша частина української команди. З першим локдауном ми дали можливість усім працювати віддалено, щоб не ризикувати здоров’ям людей. Компанія надала команді необхідне для комфортної та безпечної роботи вдома — від техніки до санітайзерів, які ми спокійно брали з офісу, коли усюди був дефіцит.

 

Київський офіс

 

Ремоут пішов нам на користь: за цей рік ми підвищили показники компанії та почали збільшувати команду. Ми активно наймаємо спеціалістів у маркетинг та розробку, адже маємо великі плани. 

 

З послабленням карантину офіс знову відкрився. Там організували належну дезінфекцію та оптимізували побут, але залишили усі офісні бонуси — тож можна приїжджати туди, коли заманеться. Деякі команди домовляються і влаштовують офлайн-зустрічі раз на місяць, щоб поспілкуватися з колегами особисто. 

 

Раніше у нас були гучні корпоративи двічі на рік, натомість тепер ми організовуємо тімбілдінги. Причому нам не нав’язують командні активності. Якщо ми хочемо просто відпочити разом на вечірці із коктейлями, то так і буде — вибір за нами.

 

(без)Ліміт на work/life balance

У креативній індустрії діє правило: якщо ти пустий (див. вигорів) — то тобі нічого і дати. Ми розуміємо, що це стосується кожного з нас, незалежно від того, що ми створюємо — код чи дизайн. Тому у Crello не практикують овертаймів та не відволікають на робочі завданняу вихідні. Наша команда має час на свої справи: хтось створює подкасти, хтось займається автоспортом, хтось подорожує. 

 

Крім того, ми підтримуємо і фінансуємо соціальні ініціативи, з якими приходять колеги. Скоро ми запускаємо проєкт із No Waste Ukraine, який запропонувала наша маркетологиня. Також влаштовуємо серію воркшопів для студентів київських вишів — розповідаємо про навички, які знадобляться у майбутньому, та показуємо, як задизайнити резюме, що приверне увагу рекрутерів.

 

До речі, про вигорання, ментальне здоров’я і ремоут. Під час локдауну ми почали оплачувати для команди індивідуальні сесії з коучем, аби допомогти всім налаштуватися і думками, і побутом до нових умов. 

 

Останній кейс якраз яскраво ілюструє філософію компанії — наш формат роботи, як і формат «плюшок», не побудований на «як у всіх» чи «як у Google». Ми сфокусовані на своїй команді та її потребах, а отже — в будь-якому рішенні вибір за нами.

 


 

Відкриті вакансії в стартапі Crello 📌

 


 

Image 1
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Николай
Николай
2 роки тому

Крутая статья